![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kuverttallrikar 9613195
*
nr 961 3195
Kuverttallrikar
4 + 9 st. teak, 4 st. brännstämplade, Danmark, 50/60-tal, dia 28
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 20:22:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 13:45:30
1
500 kr
6/5 22:28:32
2
300 kr
6/5 22:28:32
1
350 kr (Budbetjänt)
6/5 22:28:51
2
500 kr
6/5 22:28:51
1
500 kr (Budbetjänt)
6/5 23:00:33
3
800 kr
11/5 15:59:51
4
800 kr
11/5 15:59:51
3
800 kr (Budbetjänt)
11/5 16:03:13
4
1.000 kr
11/5 16:20:04
3
1.000 kr
11/5 16:20:04
4
1.000 kr (Budbetjänt)
11/5 16:20:10
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplade danmark dansk danska danskt europa kuverttallrikar norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
-
5079 Kaffeservisdelar
25delar, Fyrklöver.
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
5257 Matservis
ca 55 delar, Rörstrand, Desiré
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:34
*
Kuverttallrikar
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 961 3195
Kuverttallrikar
4 + 9 st. teak, 4 st. brännstämplade, Danmark, 50/60-tal, dia 28
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 13:45:30 | 1 | 500 kr |
6/5 22:28:32 | 2 | 300 kr |
6/5 22:28:32 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/5 22:28:51 | 2 | 500 kr |
6/5 22:28:51 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/5 23:00:33 | 3 | 800 kr |
11/5 15:59:51 | 4 | 800 kr |
11/5 15:59:51 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/5 16:03:13 | 4 | 1.000 kr |
11/5 16:20:04 | 3 | 1.000 kr |
11/5 16:20:04 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
11/5 16:20:10 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
11 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{E50141FC-7F52-4FEA-9C5D-4633C3A56C1C}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännstämplade danmark dansk danska danskt europa kuverttallrikar norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18 -
5079 Kaffeservisdelar
25delar, Fyrklöver.
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19 -
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
5257 Matservis
ca 55 delar, Rörstrand, Desiré
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:34